Telif Hakkı Bildirimi

Yayınlanmak üzere Çocuk ve Medeniyet Dergisi'ne gönderilen çalışmalar, daha önce herhangi bir şekilde yayınlanmamış veya herhangi bir yere yayınlanmak üzere gönderilmemiş özgün çalışma niteliğini taşımalıdır.

Yazarlar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasının 22. maddesi gereğince çoğaltma, 23. maddesi gereğince yayma ve 25. maddesi gereğince her türlü taşıyıcı materyal üzerinde veya elektronik ortamda kamuya iletim haklarını Çocuk Vakfı'na devreder. Yazarlar çalışmalarının telif hakkından feragat etmeyi kabul ederek, yayına kabul edilen çalışmalarının telif hakkını Çocuk Vakfı’na devretmek zorundadır. Çocuk ve Medeniyet Dergisi Yayın Kurulu çalışmanın yayımlanması konusunda yetkilidir.

Bununla birlikte yazarların aşağıdaki hakları saklıdır:

  • Telif hakkı dışında kalan bütün tescil edilmiş haklar,
  • Çalışmayı satmamak koşulu ile kendi amaçları için çoğaltma hakkı,
  • Yazarın gelecekteki kitaplar ve dersler gibi çalışmalarında, derginin kaynakçada belirtilmesi şartıyla, çalışmanın tümü ya da bir bölümünü kullanma hakkı.
  • Çalışma künyesini ve tam metin erişim adresini belirtmek koşuluyla kişisel web sitelerinde kullanma hakkı.

Çocuk ve Medeniyet Dergisine çalışma gönderecek yazarlar, "Telif Hakkı Devir Formu" belgesini doldurarak aşağıdaki adımları tamamlamalıdır.

  1. Telif hakkı devir formu çıktısı alınarak ıslak imzanır, doldurulur ve taratılır,
  2. Tartılmış form makale gönderim basamaklarında ek dosya yükleme adımında yüklenir,
  3. Aynı zamanda ıslak imzalı basılı form "Çocuk Vakfı Kültürevi Zafer Sokağı No:17 34371 Nişantaşı/İstanbul" adresine "Çocuk ve Medeniyet" adına posta ile gönderilir (Gönderimler karşı ödemeli yapılmamalıdır).

Telif Hakkı Devir Formunu iletmeyen yazarların çalışmaları kesin suretle yayınlanmayacaktır.