Duyurular

Engelli Çocuklar Temalı 13. Sayı ile Çocuk ve Anayasa Temalı 14. Sayı için Makale Başvuru Çağrısı

Çocuk ve Medeniyet dergisinin 13. sayısı Engelli Çocuklar temasına ayrılmıştır. Prof. Dr. Nihal Olgaç Dündar editörlüğünde hazırlanacak sayı için Makale, görüş, kitap incelemesi ve çevirilerinizi 15 Temmuz 2022 tarihine kadar gönderebilirsiniz.

Çocuk ve Medeniyet dergisinin 14. sayısı Çocuk ve Anayasa temasına ayrılmıştır. Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Abdullah Evliyaoğlu editörlüğünde hazırlanacak sayı için Makale, görüş, kitap incelemesi ve çevirilerinizi 25 Ağustos 2022 tarihine kadar gönderebilirsiniz.

+ devamını oku
Yayın Tarihi: 2021-12-30
 

Çocuk ve Medeniyet Dergisinin Çocuk ve Din Temalı 12. Sayısı Yayımlandı

Çocuk Vakfı’nın 6 aylık hakemli Çocuk ve Medeniyet dergisinin 12. sayısı Çocuk ve Din Sayısı olarak yayımlandı. Bu sayının editörlüğünü Mehmet Zeki Aydın üstlendi.

Derginin bu sayısı 4 araştırma makalesi ve 7 görüş yazısından oluşuyor.

+ devamını oku
Yayın Tarihi: 2021-12-21
 

Çocuk ve Medeniyet Dergisinin Aile ve Çocuk Temalı 11. Sayısı Yayımlandı

Çocuk Vakfı’nın 6 aylık hakemli Çocuk ve Medeniyet dergisinin 11. sayısı Aile ve Çocuk Sayısı olarak yayımlandı. Bu sayının editörlüğünü A. Korkut Tuna ve Ayşe Kaya Keteci üstlendi.

Dergimizin bu sayısı 4 araştırma makalesi, 1 röportaj, 2 kitap inceleme yazısı, Çocuk Vakfı’nın 2 raporu ve günlük türünde 1 yazıdan oluşuyor.

+ devamını oku
Yayın Tarihi: 2021-12-06
 

Aile ve Çocuk Temalı 11. Sayı ile Çocuk ve Din Temalı 12. Sayı için Makale Başvuru Çağrısı

Çocuk ve Medeniyet dergisinin 11. sayısı Aile ve Çocuk temasına ayrılmıştır. Prof. Dr. A. Korkut Tuna ve Arş Gör. Ayşe Kaya editörlüğünde hazırlanacak sayı için Makale, görüş, kitap incelemesi ve çevirilerinizi 15 Temmuz 2021 tarihine kadar gönderebilirsiniz.

Çocuk ve Medeniyet dergisinin 12. sayısı Çocuk ve Din temasına ayrılmıştır. Prof. Dr. Mehmet Zeki Aydın editörlüğünde hazırlanacak sayı için Makale, görüş, kitap incelemesi ve çevirilerinizi 1 Eylül 2021 tarihine kadar gönderebilirsiniz.

+ devamını oku
Yayın Tarihi: 2021-01-18
 

Çocuk ve Medeniyet Dergisinin Özel Yetenekli Çocukların Eğitimi Temalı 10. Sayısı Yayımlandı

Çocuk Vakfı’nın 6 aylık hakemli Çocuk ve Medeniyet dergisinin 10. sayısı Özel Yetenekli Çocukların Eğitimi Sayısı olarak yayımlandı. Bu sayının editörlüğünü Doç. Dr. A. Faruk Levent ve Dr. Öğr. Üyesi Mahmut Çitil üstlendi.

Özel Yetenekli Çocukların Eğitimi Sayısı’nda 12 araştırma makalesi, 4 görüş yazısı, 2 röportaj, 2 kitap inceleme ve günlük türünde bir yazı yer alıyor.

+ devamını oku
Yayın Tarihi: 2020-12-30
 

Çocuk ve Medeniyet Dergisinin Koronavirüs Temalı 9. Sayısı Yayımlandı

Çocuk Vakfı’nın 6 aylık hakemli Çocuk ve Medeniyet dergisinin 9. sayısı Koronavirüs Sayısı olarak yayımlandı. Bu sayının editörlüğünü Prof. Dr. Emrah Akbaş ve Mustafa Ruhi Şirin üstlendi.

 Koronavirüs Sayısı’nda 11 makale, 1 günlük türünde yazı ve koronavirüs temalı 12 şiir yer alıyor.

+ devamını oku
Yayın Tarihi: 2020-10-26
 

Çocuk ve Medeniyet Dergisi’nin 8. sayısı yayımlandı

Çocuk Vakfı’nın 6 aylık hakemli Çocuk ve Medeniyet Dergisi’nin 8. sayısı Çocuk Hakları Sayısı olarak yayımlandı. Bu sayının editörlüğünü Dr. Memduh Cemil Şirin üstlendi.

Çocuk Hakları Sayısı’nda 3’ü çeviri 11 makale, 2 söyleşi, 1 günlük türünde yazı yer alıyor.

+ devamını oku
Yayın Tarihi: 2019-12-02
 

Makale Başvuru Çağrısı

Çocuk ve Medeniyet Dergisi’nin Ocak-Haziran 2020 döneminde Doç. Dr. Emrah Akbaş’ın editörlüğünde Çocuk Yoksulluğu; Temmuz-Aralık 2020 döneminde Doç. Dr. A. Faruk Levent-Dr. Mahmut Çitil’in editörlüğünde Özel Yetenekli Çocukların Eğitimi sayıları yayımlanacak.

Bu özel sayı temalarına ilişkin makale başvurularınızı internet sitesi üzerinden yapabilir, yazım kılavuzu gibi bilgilere de siteden ulaşabilirsiniz.

+ devamını oku
Yayın Tarihi: 2019-12-01
 

Duyuru

Çocuk ve Medeniyet Dergisinin değerli takipçileri;

Bu topraklarda gelişen medeniyet tefekkürünün insanlığa ve tüm dünyaya söyleyeceklerinin varlığı inancı ile “çocuk ve medeniyet düşüncesi için” kalıcı bir eser bırakmak adına süreli bir dergi yayınlamak için yola çıktık. Çocuk Vakfı, kuruluş amaçlarının bir parçası olarak Çocuk Haklarını ve çocukların esenliği adına yazıya dökülecek, araştırılacak, sistem önerecek ve geçmişimiz yanında bugüne yönelik araştırmalara ev sahipliği yapmayı amaçlamaktadır. + devamını oku
Yayın Tarihi: 2015-07-01
 

Basın Duyurusu

Çocuk Vakfı, kuruluşunun 25. yılında Çocuk ve Medeniyet Dergisi yayımlayacak.

Çocuk ve Medeniyet düşüncesine dayalı bir anlayışla yayımlanacak Çocuk ve Medeniyet Dergisi’nde aile, çocuk ve toplum bağlamında medeniyet kavramının köklerini anlamaya katkı sağlayacak, çocuk sorunlarının bugününü ve geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak araştırma ve kavramsal çalışmalara yer verilecek. + devamını oku
Yayın Tarihi: 2015-03-21
 

Ön Duyuru

Çocuk Vakfı, kuruluşunun 25. yılında, ÇOCUK VE MEDENİYET Düşünce Bilim Sanat Dergisi yayınlama kararı almıştır. + devamını oku
Yayın Tarihi: 2015-03-08
 
Toplam 11 ögeden 1 - 11 arası